Codzienna pielęgnacja – jak odpowiednio myć włosy i skórę głowy?

Mogłoby się wydawać, że mycie włosów nie należy do trudnych zadań. Prawdopodobnie nie ma na świecie osoby, która zastanawiałaby się nad tym czy wykonuje tę czynność prawidłowo. Warto jednak wiedzieć, że nieprawidłowe mycie włosów i skóry głowy czy źle dobrane kosmetyki, mogą negatywnie wpłynąć na stan naszych włosów. Jak więc odpowiednio myć włosy i skórę głowy? I co najważniejsze, po czym poznać, że stosowane przez nas kosmetyki mają pozytywny wpływ na kondycję naszych włosów?

 

Najważniejszy krok – wybór odpowiednich kosmetyków!

Obecnie na rynku możemy wybierać spośród setek produktów, przeznaczonych do codziennej pielęgnacji włosów. Warto jednak zaopatrzyć się w dwa produkty oczyszczające tj. delikatny szampon do codziennej pielęgnacji oraz szampon dokładnie oczyszczający np. Ducray szampon przywracający równowagę skórze. Szampony różnią się między sobą przeznaczeniem, a co za tym idzie składem, dzięki czemu każdy klient może znaleźć produkt dopasowany do swoich potrzeb. Np. Ducray szampony dostępne są w wielu wariantach np. Ducray szampon przeciwłupieżowy czy Ducray szampon przywracający gęstość włosów. Dzięki temu, producent szamponów Ducray może cieszyć się wielkim zainteresowaniem klientów. Wybierając szampon skup się na potrzebach Twoich włosów. Dobierz skład odpowiednio do stanu włosów oraz porowatości, a na pewno nie będziesz mieć kłopotów z rozczesaniem włosów czy ich nadmiernym obciążeniem.

https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/

Prawidłowe mycie włosów krok po kroku

Po wybraniu odpowiedniego szamponu, czas na jego sprawdzenie. Mycie włosów rozpoczyna się od ich dokładnego pokrycia wodą. Nie pozbywaj się jej nadmiaru – szampon musi mieć wodę, żeby mógł się spienić i prawidłowo rozprowadzić na skórze głowy. Nie używaj dużej ilości szamponu. W zależności od długości włosów, musisz użyć odpowiednią ilość szamponu np. włosy długie będą wymagać większej ilości niż włosy krótkie. Szampon należy nakładać na skórę głowy, nie na włosy. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu skóry, delikatnym masażu oraz wytworzeniu piany, przeciągnij powstałą pianę po całej długości włosów. Dokładnie spłucz głowę pod bieżącą wodą, pozbywając się resztek kosmetyku. Jeśli odczuwasz potrzebę, możesz powtórzyć ten proces jeszcze raz i dopiero wtedy pozbyć się nadmiaru wody i osuszyć włosy.