ława do salonu

Idealne miejsce do odpoczynku w pokoju dziennym

Pokój dzienny zazwyczaj w każdym domu jest miejscem, w którym aranżujemy sobie przestrzeń do wypoczywania. O ile sypialnia powinna być miejscem intymnym i prywatnym, o tyle pokój dzienny to przestrzeń do życia codziennego i wspólnego spędzania czasu, gdzie możemy też zaprosić bliskich oraz podejmować innych, ważnych dla nas gości. Aby faktycznie przestrzeń ta była funkcjonalna i praktyczna, warto już na etapie projektowania pomyśleć o obowiązkowych elementach wyposażenia, które w takim wnętrzu powinny się znaleźć.

Stół i ława- a może stolik kawowy? To się przyda

Wiele osób decyduje się na to, aby w swoim pokoju dziennym urządzić chociażby niewielkich rozmiarów jadalnię, a ma to jeszcze większy sens w sytuacji, kiedy posiadamy salon, który jest połączony z kuchnią. Ten stół, który oczywiście, może być wykonany z różnych materiałów, jest więc bardzo praktycznym meblem, na który warto zagospodarować odpowiednią ilość miejsca. Analogicznie, w pokoju dziennym w bezpośrednim sąsiedztwie kanapy, sofy czy narożnika, sprawdzi się mniejszy stolik, który może być typowym, minimalistycznym stolikiem kawowym, ale może też być większą i bardziej funkcjonalną ławą dębową rozkładaną. Co ważne, zarówno stół jadalniany jak i ławy dębowe rozkładane są doskonałym rozwiązaniem do tych wnętrz, w których liczy się każdy centymetr powierzchni- na co dzień meble te mogą pozostawać złożone, aby ułatwić poruszanie się po mieszkaniu. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba- takie ławy dębowe oraz stoły możemy rozłożyć w kilka sekund, na przykład, kiedy odwiedzi nas spora ilość gości.

Warto zatroszczyć się o pewną spójność stylistyczną

Bardzo często stół jadalniany, a także wybierane przez nas ławy dębowe do salonu są utrzymane w jednym stylu. Dzięki temu w prosty sposób można uzyskać pewną spójność kompozycyjną, a żaden z mebli nie wygląda tak, jakby wyjęto go z innej bajki. Jeśli więc decydujemy się na masywne, solidne drewno- dopasujmy je kolorystycznie do siebie, ale i do innych elementów umeblowania. Stoły oraz ławy wykonane z drewna ocieplają swoim charakterem każde wnętrze. Jest to też materiał, który cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Będzie to więc doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto szuka dobrego mebla na lata, a jednocześnie nie planuje trzymać go w muzeum, a raczej będzie go użytkował każdego dnia.

Mebel odpowiedniej wielkości

Jeszcze jedną, ważną rzeczą o której powinniśmy pamiętać, jest odpowiednie dobranie proporcji mebli. Ze względu na fakt, że salon zazwyczaj pełni wiele funkcji jednocześnie, warto podzielić tę przestrzeń na strefy. Jeden obszar może być kącikiem jadalnianym, drugi może służyć do wypoczywania, ale też możemy zaaranżować sobie kącik z roślinami lub też z biblioteczką do czytania. Wybierajmy jednak takie stoły i ławy drewniane dębowe, które swoim charakterem i wielkością nie będą zbyt przytłaczające. W końcu chodzi o to, abyśmy my sami dobrze czuli się w takiej przestrzeni i aby dobrze się ona sprawdzała w codziennej praktyce.