Jak wybrać płytki do kuchni? Najpopularniejsze rodzaje kafelek

Marzysz o pięknej kuchni? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby marzenia przekuć w rzeczywistość – wystarczy mały remont i zakup odpowiednich mebli, sprzętów oraz kafelek. Istotne okażą się zwłaszcza te ostatnie, ponieważ to właśnie dzięki nim uzyskasz wspaniały efekt wizualny, który spełni oczekiwania wszystkich członków Twojej rodziny. Sprawdźmy, jak wybrać płytki do kuchni pod kątem ich rodzaju!

Płytki ceramiczne dostępne na rynku

Płytki ceramiczne cieszą się ogromną popularnością wśród właścicieli mieszkań i domów na całym świecie. Są uznawane za niezwykle wytrzymałe, piękne i różnorodne – ogromny wybór rozwiązań z całą pewnością pozwoli Ci znaleźć coś odpowiedniego do swojej kuchni. Musisz jednak w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich rodzaj. Jak wybrać płytki do kuchni? Sprawdź dostępne na rynku rozwiązania!

  • Glazura. To najbardziej klasyczne kafelki, które stosowane są na kuchennych ścianach. Są dość lekkie i kruche, ale imponują odpornością na różnego rodzaju środki chemiczne, dlatego utrzymanie ich w czystości nie powinno stanowić dla Ciebie problemu. Co więcej, niegroźne jest im działanie wilgoci i wody, a do tego prezentują się niezwykle pięknie, stanowiąc ozdobę każdego wnętrza, w którym się znajdą. Pamiętaj tylko, że takie płytki ceramiczne nie nadają się na podłogę.
  • Terakota. Zastanawiasz się, jakie płytki do kuchni na ścianę i podłogę? Odpowiedzią jest terakota, którą produkuje się z oczyszczonej i drobnoziarnistej gliny, dzięki czemu jest odporniejsza na uszkodzenia oraz twardsza od glazury. Tego rodzaju płytki ceramiczne mogą być stosowane zarówno na ścianach, jak i podłogach, a nawet na zewnątrz, ponieważ niestraszne im czynniki atmosferyczne oraz skrajnie wysokie lub niskie temperatury.
  • Gres. To kolejne płytki ceramiczne, które doskonale sprawdzą się zarówno na ścianach, jak i podłogach. Gres uznawany jest za najmniej nasiąkliwy i najbardziej odporny na działanie mrozu, dlatego inwestorzy coraz częściej decydują się na jego zakup. Co więcej, na rynku znajdziesz ogromny wybór kafelek gresowych, dzięki czemu z łatwością zakupisz je w odpowiednim wzorze czy kolorze.

Jak wybrać płytki do kuchni? Inne ważne kwestie

Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać płytki do kuchni, powinieneś zwrócić uwagę również na kilka innych kwestii. Podstawą jest oczywiście rozmiar kafelek – w kuchni sprawdzą się zarówno te klasyczne, o niewielkich formatach, jak też wielkoformatowe, które cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Wynika to z faktu, że prezentują się nad wyraz okazale, a ze względu na niewielką ilość spoin pozwalają na optyczne powiększenie małego wnętrza.

Jaki płytki do kuchni? Stawiaj wyłącznie na rozwiązania znanych i cenionych producentów – najlepiej z Włoch i Hiszpanii, ponieważ funkcjonują tam światowej sławy fabryki, które oferują unikalne i trwałe rozwiązania. Dzięki temu zyskasz pewność, że okażą się świetną inwestycją i będą stanowiły doskonałe rozwiązanie na przestrzeni wielu lat.

Zapraszamy po wybór płytek https://mirad.pl/.