Karboksyterapia – skuteczny sposób na wypadanie włosów 

Karboksyterapia to zabieg stosowany w medycynie estetycznej oraz terapii wypadania włosów. Karboksyterapia polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę w obrębie miejsca zabiegowego np. owłosionej skóry głowy. W zależności od celu zabiegu, dwutlenek węgla będzie wprowadzany pod różnym kątem. Zabieg karboksyterapi najczęściej stosowany jest w przypadku pacjentów, którzy nie radzą sobie z nadmiernym wypadaniem włosów. Jak wygląda przebieg zabiegu? Czy jest on bezpieczny dla pacjenta? 

Karboksyterapia – podstawowe informacje 

Jak już wspomnieliśmy, karboksyterapia polega na podskórnym wstrzyknięciu dwutlenku węgla. W przypadku karboksyterapii skóry głowy możemy mówić o iniekcji śródskórnej CO2, która zazwyczaj ma na celu zahamowanie wypadania włosów lub regenerację i odżywienie skóry głowy. Karboksyterapia wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia, które odpowiada za:

  • oczyszczenie gazu,
  • obniżenie ciśnienia gazu,
  • wstrzyknięcia ściśle określonej dawki gazu w obrębie miejsca zabiegowego. 

Po zakończeniu podawania gazu w obszarze miejsca zabiegowego mogą pojawić się ledwie widoczne uwypuklenia, które po kilku minutach ulegają wchłonięciu. Uwypuklenia są związane z migracją dwutlenku węgla, który został wstrzyknięty w miejscu występowania mieszków włosowych. Na skutek karboksyterapii dochodzi do neowaskularyzacji, czyli procesów tworzenia nowych naczyń krwionośnych w obszarze miejsca zabiegowego. Proces ten odpowiada za dotlenienie miejsca zabiegowego, które wpływa na zwiększenie podziałów komórkowych, co prowadzi do pobudzenia komórek odpowiedzialnych za wzrost włosów. 

Karboksyterapia skóry głowy – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu 

Karboksyterapia skóry głowy wskazana jest przede wszystkim osobom, które na co dzień zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów, przerzedzeniem włosów oraz utratą ich dotychczasowego blasku, a nawet w przypadku gdy nasze włosy są osłabione, łamliwe i przesuszone. Karboksyterapia mimo, że jest bezpiecznym zabiegiem wykonywanym tylko i wyłącznie przez doświadczonych lekarzy, posiada pewne przeciwwskazania. Główne przeciwwskazania, które uniemożliwiają pacjentom skorzystanie z zabiegu to:

  • ciąża,
  • okres laktacji,
  • choroby nowotworowe,  
  • choroby autoimmunologiczne,
  • stany zapalne w obszarze miejsca zabiegowego. 

Jeśli zależy Ci na wykonaniu karboksyterapii w bezpiecznym i sprawdzonym przez wielu klientów miejscu, zapoznaj się z ofertą Centrum Zdrowego Włosa. Karboksyterapia skóry głowy to jeden z wielu zabiegów dostępnych w Centrum Zdrowego Włosa Kraków.