Kiedy wypada wręczyć kwiaty mężczyźnie? Kilka sytuacji, w których warto skorzystać z kwiatów na dowóz

Zazwyczaj wręczanie kwiatów kojarzy się nam z podarunkiem od mężczyzny dla kobiety. Jednak nic bardziej mylnego. W wielu sytuacjach wręczenie bukietu kwiatów mężczyźnie jest jak najbardziej zrozumiałe.

Kwiaty dla mężczyzny a Savoir-vivre

Kwiaty wręczone mężczyźnie to żadne faux pas. Oczywiście Savoir-vivre wyznacza konkretne sytuacje, w których nie będzie to nietaktem. Przede wszystkim oczywiście chodzi o nagrodzenie wszelkiej działalności artystycznej. Bukiet kwiatów dla aktora, malarza, czy poety nie dziwi nikogo. Stąd też wniosek, że ofiarowanie kwiatów przez kobietę dla mężczyzny zależy od tego kim dany mężczyzna jest.

Zazwyczaj osoby będące artystami, docenią piękno kwiatów. Mogą być na nie wrażliwsze. Natomiast ciężko sobie wyobrazić aby z kwiatów ucieszył się schodzący z ringu bokser. No chyba, że dobrze go znamy i wiemy, że się ucieszy! Być może jednak lepiej by było zdecydować się w takim wypadku na kwiaty na dowóz. Wrażliwość na piękno przyrody wśród bokserów to chyba niezbyt popularna cecha?

 

Podziękowania, gratulacje, przeprosiny

Zgodnie z przyjętymi zasadami, nie ma nic dziwnego w tym, aby obdarować mężczyznę kwiatami z różnych okazji podczas których chcemy wyrazić swoje emocje. Nie jest więc tak, że kwiaty może otrzymać od nas tylko artysta. Często chcemy w ten sposób podziękować lekarzowi, który przyczynił się do wyzdrowienia pacjenta. Dziękujemy również w sytuacji, gdy jesteśmy studentami i kończymy współpracę z promotorem.

Przeprosiny to szczególna okazja, w której jak najbardziej można wręczyć bukiet kwiatów mężczyźnie. Jest to również na tyle delikatna sytuacja, że często mimo szczerej chęci przeprosin, obawiamy się stanąć z drugą osobą twarzą w twarz. Wtedy świetnym sposobem jest skorzystanie z usług kwiaciarni internetowej. Jeśli wiemy, że obdarowywany mężczyzna jest minimalistą to powinniśmy postawić na skromny, ale elegancki bukiet. Jeśli natomiast ma duszę artysty i uwielbia przepych to droga wolna, możemy zaszaleć! Kwiaty na dowóz w przypadku przeprosin to naprawdę przydatna opcja.

 

Kwiaty dla bliskich osób

O wiele luźniej podchodzimy do kwestii wręczenia bukietów mężczyznom, którzy są członkami rodziny. Oczywiście nie będzie nikogo dziwić sytuacja, w której obdarujemy (czy to kobieta, czy mężczyzna) dziadka, tatę czy wujka bukietem kwiatów z okazji jego urodzin, szczególnie jeśli to jego jubileusz. Co prawda, powinniśmy mieć na uwadze fakt, że przyjęło się, iż to kobieta powinna wręczyć kwiaty mężczyźnie podczas tego typu okazji.

A co w sytuacji gdy kobieta chce wręczyć bukiet kwiatów ukochanemu? Niestety ale nadal wiele osób twierdzi, że nie wypada aby w związku to kobieta wręczyła kwiaty mężczyźnie. My się całkowicie z tym nie zgadzamy. Idąc tropem zasad Savoir-vivre możemy stwierdzić, że wszystko zależy od tego kim jest dana osoba. Jeśli więc nasz partner życiowy jest człowiekiem wrażliwym na piękno i uwielbia kwiaty, to nie powinniśmy się dłużej zastanawiać.

Jeśli nie możemy być ze swoim mężczyzną w dniu jego urodzin, albo jakiejkolwiek innej dla niego ważnej okazji, to również nie będzie nic dziwnego w przesłaniu mu kwiatów na dowóz. Czasami warto otworzyć głowę i myślenie na coś więcej, niż utarte i znane wszystkim schematy! ?