koszula z krótkim rękawem mężczyzna

Koszula z krótkim rękawem – co powinieneś o niej wiedzieć

Koszula męska z krótkim rękawem to temat kontrowersyjny. Dla jednych te element garderoby nie powinien w ogóle istnieć, inni nie wyobrażają sobie lata bez takiego modelu koszuli. Jak nosić koszulę z krótkim rękawem? Kiedy można ją wkładać, a kiedy nie powinno się jej ubierać pod żadnym pozorem? Czy rzeczywiście modny mężczyzna i gentlemen nie powinien mieć jej w ogóle w swojej garderobie? Na te i inne pytania dotyczące koszuli z krótkim rękawem odpowiadam w dzisiejszym wpisie.

Pierwszą i podstawową kwestią, o której powinien pamiętać każdy mężczyzna to fakt, że koszula z krótkim rękawem nie jest elementem stroju formalnego. Oficjalny męski strój składa się z garnituru, fraku lub surduta, kamizelki oraz koszuli z długim rękawem. I tak każdy mężczyzna powinien występować w sytuacjach kiedy wymagany jest formalny dress code. W takim razie czy można i kiedy można włożyć koszulę z krótkim rękawem?

Koszula z krótkim rękawem kojarzy się przede wszystkim z latem. Jej zadaniem jest zapewniać komfort w upalne dni. W przypadku sytuacji formalnych nawet w największe upały panowie powinni występować w koszulach z długim rękawem, dopuszczalne jest natomiast podwinięcie takiego rękawa, jeśli sytuacja tego wymaga. Zatem kiedy można włożyć koszulę z krótkim rękawem?

Najlepszą odpowiedzią jest – do strojów casualowych. Koszula z krótkim rękawem istnieje i nie da się zaprzeczyć temu faktowi. Nie weszła ona jednak do formalnej męskiej mody, ale jest uznawana za nieformalny element garderoby. Jeśli sytuacja nie wymaga wystąpienia w pełnym, galowym stroju, wówczas koszula z krótkim rękawem jest dopuszczalna. Mężczyźni często noszą ją zarówno do spodni jeansowych, materiałowych, jak i bardziej eleganckich. Takie połączenia często można spotkać w stylizacjach do pracy, gdzie nie jest wymagany dress code. Jest to też dobre rozwiązanie na wyjście ze znajomymi czy imprezę, bo koszula z krótkim rękawem chodź casualowa, to jednak wygląda o wiele bardziej elegancko niż t-shirt czy bluza.

Koszule z krótkim rękawem podobnie jak te z długim występują w wielu fasonach, kolorach i wzorach. Można je nosić w zasadzie do każdego rodzaju spodni, a przy doborze należy kierować się tymi samymi zasadami, co przy tworzeniu stylizacji casualowych. Tym, czego absolutnie robić nie wolno jest łączenie koszuli z krótkim rękawem z garniturem, uchodzi to bowiem za modowe faux paux. Aby już nigdy nie mieć wątpliwości kiedy można włożyć koszulę z krótkim rękawem, wystarczy zapamiętać, że ten element garderoby należy do casulowych i leży na jednej półce z jeansami.

Przeczytaj więcej porad na temat noszenia koszuli z krótkim rękawem: https://www.niren.pl/jak-nosic-koszule-z-krotkim-rekawem