Kto może nam doradzić w kwestiach biznesowych poza granicami kraju?

Mieszkając i pracują za granicą od dłuższego czasu powoli zaznajamiamy się z tutejszą kulturą, językiem, a także zyskujemy rozeznanie na rynku pracy. Dodatkowo, rozwijamy swoją karierę i w pewnym momencie czujemy, że chcielibyśmy założyć coś własnego.

Jednakże w takiej sytuacji, zazwyczaj bardzo szybko przychodzi nam do głowy fakt, że słabo orientujemy się w prawie danego państwa, a więc zupełnie nie wiemy w jaki sposób może wyglądać założenie firmy w Hiszpanii. Wówczas, dobrym pomysłem jest skorzystanie z doradztwa biznesowego, które często jest też oferowane przez biura rachunkowe. Tutaj uzyskamy odpowiedzi na wszystkie pytania, a dodatkowo możemy liczyć na szeroki wachlarz innych usług- zarówno księgowych, biznesowych jak i podatkowych.

 

Na jakie wsparcie możemy liczyć?

 

Wsparcie to może dotyczyć nawet tego najbardziej początkowego etapu zakładania firmy, a więc sporządzania odpowiednich dokumentów i składania ich w urzędach. Pamiętajmy również o tym, że na początku prowadzenie działalności w Hiszpanii może być dla nas sporym wyzwaniem, dobrze będzie więc też skorzystać z doradztwa podatkowego, a nawet powierzyć całą księgowość firmy specjalistom.

Zawsze działają oni według ustalonego kalendarium podatnika, dzięki temu zawsze na czas składają wszelkie rozliczenia, które stanowią obowiązek fiskalny dla przedsiębiorcy. Zawsze możemy poradzić się również takich specjalistów o możliwe prawa do zwolnienia z płacenia podatku lub możliwości jego obniżenia. Księgowi, którzy dobrze orientują się w przepisach mogą dokonywać odpowiednich optymalizacji księgowych na korzyść naszej firmy w ramach obowiązującego prawa. Doradzą nam także w kwestii ewentualnych sankcji, a także kontroli ze strony Urzędu Skarbowego.

 

Zlecenie księgowości zewnętrznej firmie jest wydatkiem, który jednak warto zaakceptować i uwzględnić w swoich kosztach. Mimo wszystko wsparcie specjalistów naprawdę się przydaje i może nam bardzo wiele ułatwić na początku naszej kariery przedsiębiorcy.