Piękny trawnik od podstaw

Pielęgnacja ogrodu to nie tylko podlewanie wszystkich roślin. To również umiejętne dobieranie nasion oraz roślin. Musimy pamiętać, że na dostępnej nam glebie nie wszystkie nasiona się przyjmą. Chociażby nie wiadomo jak byśmy tego chcieli.

Dobra podstawa

Nawet wyhodowanie pięknego trawnika nie jest łatwe. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o podstawę. W tym przypadku glebę. Nie wystarczy jej tylko przekopać i zasiać. Warto przed samym sadzeniem wzbogacić glebę o dobry nawóz. W tym przypadku może to być bardzo lubiany Hydrocomplex. W jego skład wchodzi azot całkowity, azot amonowy, azot azotanowy. Do tego trzeba jeszcze dodać tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie, tlenek magnezu, tlenek magnezu rozpuszczalny w wodzie i kilka innych ważnych minerałów. Dzięki temu otrzymujemy solidną porcję witamin bardzo łatwo rozpuszczalną i przyswajalną do gleby. Po jego zastosowaniu mamy już pierwszy krok przybliżający nas do pięknego trawnika.

Dobre nasiona do trawy

Drugim krokiem przybliżającym nas do pięknej zieleni na ogródku jest oczywiście sama trawa. Nie możemy jednak przy tym zapomnieć, że piękny trawnik, to tylko nasiona. To muszą być odpowiednio dobrane nasiona. Jeśli dobrze przyjrzymy się ofertom w sklepie, to

na pewno zauważymy ich różnorodność. Nasiona trawy odporne na suszę, odporne na deptanie, nasiona specjalne do tworzenia murawy. W obecnych czasach rynek ma dla wszystkich naprawdę ogromny wybór. Dzięki temu każdy z nas może być szczęśliwym posiadaczem zielonego trawnika. Jeżeli sami nie umiemy podjąć dobrej decyzji, to warto skorzystać z porad specjalisty.

Nasiona dobre na wszystko

Bardzo dużą popularnością cieszą się nasiona traw uniwersalnych. Przy czym jednak nie zapominajcie, że nie oznacza to, iż przyjmą się wszędzie. Bardzo nasłonecznione miejsca nie są dobrym miejscem dla nich. W takich miejscach warto zastosować ten rodzaj o dodatkowej dawce witamin, odpornej na suszę. Na boiskach sportowych również mamy trawę. Jednak tutaj trzeba dobrać nasiona, dzięki którym stworzy się typową murawę. Dodatkowo po każdym, nawet bardzo intensywne deptaniu, trawnik szybko będzie dochodził do siebie. Warte uwagi są również nasiona traw łąkowych. Taki trawnik nie wymaga dużych nakładów pracy. Przy tym oprócz zielonej trawy można również cieszyć oczy przepięknymi roślinami, które na co dzień można spotkać na dziko rosnących łąkach.

Nawożenie trawnika

Trzeci krok do pięknego trawnika to nawożenie. I tutaj znowu możemy wrócić do wspomnianego Hydrocomplex. Jest to o tyle dobry nawóz, że jest w stanie nas wspomóc przez cały okres wzrastania. Nawożenie pogłówne wykonuje się w zależności od wymagań naszego trawnika. Duży wpływ na to ma również zasobność gleby. Dzięki tym trzem krokom będziemy mieli upragniony, zielony trawnik.

Więcej porad ogrodniczych