garnitur

Reguły noszenia garnituru- jaki na jaką okazję?

Wielu mężczyznom niesłusznie wydaje się, że czarny garnitur ma charakter bardzo uniwersalny. Co za tym idzie, jednym, czarnym garniturem chcieliby mieć możliwość wzięcia udziału zarówno w pogrzebie, weselu jak i w spotkaniu biznesowym. Niestety, taka strategia nie może się udać, a wcielona w życie mimo wszystko może stawiać nas w nie za dobrym świetle. Oczywiście, czarny garnitur wygląda elegancko i sprawdza się tam, gdzie tej elegancji się wymaga. Jeśli jednak nie dopasujemy go do okazji- inni pomyślą, że nie umiemy się ubrać i nie wiemy, jaki garnitur do pracy będzie najlepszy, a jaki na imprezę.

Kolory i fasony

W przypadku koloru, czarny garnitur sprawdzi się podczas ważnych imprez okolicznościowych. Jest tak typową wersją garnituru, że trudno powiedzieć o nim coś rewolucyjnego- pasuje do koszul właściwie we wszystkich kolorach, ale… Nie będzie idealnie pasował do każdej karnacji. Pamiętajmy, że w przypadku osób, które mają bardzo jasną karnację, czerń będzie działała na niekorzyść. Jeśli natomiast chcielibyśmy założyć ten sam, czarny garnitur do pracy– możemy wykazać się brakiem znajomości nie tyle trendów, co dobrego smaku. Dlatego w przypadku, kiedy częściej będziemy potrzebowali odpowiedniego garnituru do pracy- powinniśmy się zaopatrzyć w garnitur w kolorze granatowym, szarym lub grafitowym- kolory te jak najbardziej pasują do biznesowego looku. Czarny garnitur do pracy będzie znacznie gorszym rozwiązaniem i może się okazać, że nie będziemy się w nim dobrze czuć.

Na jakie szczegóły jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

Na pewno powinniśmy postarać się odpowiednio dobrać dodatki, a więc a przykład krawat. O ile kolorowe jak tęcza krawaty mogą wydawać się wprost idealne dla ludzi o sporym poczuciu humoru i dystansu do własnej osoby- z pewnością nie będą odpowiednie ani do pracy ani na ważne imprezy okolicznościowe. Zawsze możemy wykazać się swoim poczuciem humoru w inny sposób niż poprzez niewłaściwy strój. Bardzo modnym obecnie rozwiązaniem są garnitury 3- częściowe i jeśli chcemy wyglądać naprawdę elegancko- taki garnitur jak najbardziej będzie odpowiedni. Kupując garnitur pamiętajmy także o tym, aby dobrać do niego odpowiednie buty. Najlepszym rozwiązaniem będą buty w całości wykonane ze skóry- są to buty eleganckie i dobre jakościowo, które dodatkowo będą nam mogły posłużyć przez naprawdę długi czas. Zawsze powinniśmy mieć świadomość tego, że dodatki, jakie ubierzemy do garnituru mogą podbić naszą klasę i elegancję, ale mogą też w prosty sposób zrujnować nawet najpiękniejszy garnitur.

Więcej o garniturach znajdziesz na ewtex.pl