Urządzanie mieszkania to wyzwanie? Warto zatrudnić architekta!

Wspaniałe, bogato wystylizowane wnętrza umieszczane na fotografiach wyglądają zachwycająco. Od razu chciałoby się przenieść taki właśnie wystrój do swojej własnej przestrzeni. Być może projektowanie wnętrza pozornie wydaje się proste- dla wielu osób stanowi to jednak ogromne wyzwanie. I to zarówno jeśli chodzi o to, co umieścić w przestrzeni, jaką dysponujemy jak i jeśli chodzi o stylistykę wnętrza. W takiej sytuacji na horyzoncie pojawia się architekt wnętrz, czyli specjalista, którego zatrudnienie jest pomocne, ale też stanowi dodatkowy koszt. Wobec tego, czy warto zatrudnić architekta wnętrz i jakie niesie to ze sobą korzyści? Czy może lepiej samemu rzucić się w wir pracy, marketów budowlanych i sklepów wnętrzarskich?

Masz pewność, że wszystko przebiegnie według planu

Architekt czy też projektant raczej nie podchodzi do danego projektu emocjonalnie- każdą realizację traktuje jako zadanie o konkretnych parametrach, wśród których znajdziemy wymagania, jakie stawiają właściciele, termin realizacji, a także planowany budżet. Jak już można się domyśleć, zatrudnienie architekta ma jedną, ważną zaletę- raczej nie uda się wydać więcej pieniędzy niż zakładano na początku. Tymczasem my, jako osoby emocjonalnie związane z daną przestrzenią możemy niejednokrotnie popłynąć z budżetem, co nie zawsze jest konieczne.

Architekt posiada także bardzo dobrą znajomość produktów, jakie znajdują się na rynku. Może więc nam doradzić, czy jest sens inwestować w coś droższego z górnej półki, czy może wskaże nam tańszy materiał o podobnej charakterystyce. To również pozwala poczynić sensowne oszczędności. Jednak, aby oszczędzać- naprawdę trzeba posiadać wiedzę i doświadczenie, co do tego, na czym można oszczędzić, a na czym naprawdę nie warto- chyba, że chcemy robić nowy remont już za rok.

Czy to do siebie pasuje?

Wiele osób często mówi, że nie wie. Z jednej strony tak, ale z drugiej… Zatrudniając architekta wnętrz w ogóle nie musimy się tym przejmować. To właśnie jego zadaniem jest takie dobranie materiałów wykończeniowych, mebli i dekoracji, aby wnętrze było spójne i estetyczne, ale też- aby odpowiadało naszym oczekiwaniom, a więc spełniało swoją funkcję praktyczną. Dlatego też nawet jeśli zdecydujemy się na architekta, sami powinniśmy na starcie określić, w jakiej stylistyce chcielibyśmy, aby projekt był utrzymany, jakie mamy wymagania i oczekiwania i jakie są nasze potrzeby.

Zatrudnienie projektanta to także oszczędność czasu- projekt zostaje bowiem ujęty w konkretne ramy czasowe, których raczej się nie przekracza. A bardzo wiele osób często wspomina, że remonty ich wykańczają, że nie lubią bałaganu, kurzu i braku organizacji przestrzeni, w której żyją. Dzięki wykwalifikowanemu architektowi można szybciej uporać się z remontem jednocześnie zbyt mocno się w niego nie angażując, a mając pewność, że wszystko zostanie pięknie zrobione. Jest to więc wygodna opcja, na którą decyduje się wiele osób, które nie znajdują przyjemności w wybieraniu paneli podłogowych czy mebli do salonu. Jeżeli przekonaliśmy Cię do tego, że warto zatrudnić profesjonalnego architekta sprawdź: https://www.dom-art.pl/