Weekend dla aktywnych – atrakcyjne parki linowe

Okolice Dębicy lub też Rzeszowa to doskonałe miejsce na weekendowy wypoczynek, ale też niesamowita okazja do spędzenia czasu w sposób aktywny. Jeśli więc lubimy ciągle być w ruchu i nie chcemy się nudzić- warto już teraz sprawdzić parki linowe na Podkarpaciu, dające możliwość zabawy ze wspinaniem się w roli głównej przez wiele długich godzin. Jakie parki linowe z pewnością warto odwiedzić w tej okolicy? Wybierając się na weekend z aktywnym wypoczynkiem w tle najlepiej zatrzymać się w hotelu Grand Chotowa.

 

Park Linowy w Krośnie

 

Już samo Krosno może zaoferować nam Linowy Park Przygody, gdzie znajdziemy ciekawe trasy do wspinania się i zabawy na wysokości. Pamiętajmy jednak, że wspinaczka w takim miejscu powinna odbywać się w sposób bezpieczny i raczej jest dedykowana osobom, które nie mają lęku wysokości. Wspinaczka w parku linowym pozwala doskonalić nasze wyczucie równowagi i uczy w jaki sposób radzić sobie z podwyższonym poziomem adrenaliny. Warto zaznaczyć, że park linowy w Krośnie posiada wiele atrakcji do wspinania się na wysokości, ale też w jego sąsiedztwie znajdziemy specjalnie opracowaną ścieżkę zdrowia, która stanowi alternatywę dla ekstremalnych akrobacji na wysokości. Tutaj można odrobinę się poruszać, zadbać o swoją kondycję i przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

 

Lemur Park w Polańczyku

 

To rozległy park należący do sieci Lemur Park, gdzie mamy do czynienia z bardzo zróżnicowanymi atrakcjami dającymi możliwość wspinania się pomiędzy drzewami. Pokonywanie poszczególnych przeszkód wymaga maksymalnej koncentracji, odwagi i dobrej koordynacji ruchowej. Z atrakcji, jakie ma do zaoferowania park może tak naprawdę korzystać każdy. Jednakże z pewnością będzie to doskonałe miejsce do zabawy dla dzieci. Pokonując kolejne przeszkody można też zdobywać tutaj sprawności Lemura, czyli kolejne odznaczenia, które bezpośrednio nawiązują do zdobywanych umiejętności. Jeśli więc planujemy podróż na Podkarpacie- koniecznie powinniśmy uwzględnić ten punkt na mapie, zwłaszcza jeśli nasze dzieci naprawdę uwielbiają wspinaczkę.