Zamiatarki- duże modele pojazdów ciężarowych, modele kompaktowe czy elektryczne?

Bogata oferta różnego rodzaju pojazdów do oczyszczania przestrzeni miejskiej w praktyce dotyczy zarówno śmieciarek jak i zamiatarek drogowych. W ofercie samych zamiatarek można znaleźć naprawdę sporą różnorodność modeli, które pozwalają na oczyszczenie właściwie każdego terenu- dużych połaci terenów podmiejskich jak i zatłoczonych centrów miast.

 

W praktyce, możliwa jest też naprawa zamiatarek, która może zostać wykonana z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych. Jest ona możliwa za pośrednictwem przedsiębiorstwa Terberg Matec. Okazuje się, że naprawa zamiatarek pozwala znacznie przedłużyć okres eksploatacji tych pojazdów. Jakie modele  zamiatarek nowych obecnie można znaleźć w dystrybucji i na co zwrócić uwagę?

Duże zamiatarki do oczyszczania dużych powierzchni

Cechą charakterystyczną takich zamiatarek jest to, że są bardzo wydajne. Dzieje się tak przez to, że w ich wnętrzu można transportować ogromne kontenery na odpady, a także zbiorniki na wodę. Zamiatarki różnią się też od modeli kompaktowych umiejscowieniem osprzętu- najczęściej znajdziemy go z boku maszyny, ale też nierzadko występuje on w roli osprzętu wleczonego bezpośrednio za pojazdem ciężarowym. Wynika to też z faktu, że modele te mogą poruszać się szybciej od modeli kompaktowych.

 

Alternatywę stanowią zamiatarki kompaktowe i faktycznie- są one nieporównywalnie mniejsze. Na takiej samej zasadzie odbywa się jednak samo sprzątanie z udziałem takiej maszyny. Podstawową jest działanie szczotek obrotowych, które w przypadku modeli kompaktowych- znajdują się najczęściej na froncie maszyny. Taka zamiatarka również wozi ze sobą kontener na odpady, a także zbiorniki na wodę. Jak można jednak sobie wyobrazić- ich pojemność jest znacznie mniejsza. Inny jest też sposób prowadzenia takiego pojazdu, co w szczególności ma znaczenie dla operatora takiej maszyny. Są to maszyny dedykowane do wąskich i ciasnych przestrzeni, gdzie ilość miejsca bywa naprawdę niewielka.

Nowość w kategorii zamiatarek miejskich- modele elektryczne

Są to propozycje zamiatarek, które posiadają wydajną baterię, która pozwala na pełen, 8- godzinny dzień pracy. W razie konieczności- można taki pojazd doładować z dowolnego miejsca z sieci. Potrzebny czas na to, aby móc znów wyruszyć w teren ładując pojazd od zera to zaledwie około 2-3 godzin. Zamiatarki te wyróżniają się wieloma udogodnieniami dla operatora, do których należy kamera cofania czy też komputer pokładowy. Co ważne, wyróżniają się także naprawdę dużym zasięgiem. A co najistotniejsze- są to pojazdy całkowicie ekologiczne, które w żaden sposób nie przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza.

Zapoznaj się z ofertą https://www.terbergmatec.pl/!