leczenie

Zwrot kosztów za rehabilitację- kiedy możemy go uzyskać?

Długa i kosztowna rehabilitacja po wypadku ma dla poszkodowanego wiele niekoniecznie korzystnych konsekwencji. Daje szansę na powrót do pełnej sprawności, pamiętajmy jednak, że może ona mimo wszystko zająć bardzo dużo czasu.

Zazwyczaj oznacza to, że na czas rehabilitacji poszkodowany musi zrezygnować z pracy, ale może się też okazać, że będzie musiał ponieść dodatkowe koszty związane z wizytami w gabinecie fizjoterapeuty lub też specjalisty z jakiejś dziedziny. Aczkolwiek zdrowie jest najważniejsze i za pewne takie leczenie będzie absolutnie konieczne. Oczywiście, jeśli tylko dana osoba jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym, zlecona jej rehabilitacja jest przeprowadzana na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy chory nie może czekać w kolejce za innymi pacjentami, a czas oczekiwania w publicznych ośrodkach może wynosić nawet około rok czasu na pierwsza wizytę, a do lekarzy specjalistów- nawet dłużej. Jeśli więc z tego tytułu chory musiał udać się do prywatnych klinik, gdyż było to uzasadnione- może spróbować wnioskować o zwrot kosztów za rehabilitację. Należy jednak zaznaczyć, że taka sytuacja ma miejsce tylko, jeśli chory musiał udać się do prywatnej placówki ze względu na to, że jego stan zdrowia nie pozwalał na długie oczekiwanie w kolejce.

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu zwrotu kosztów za leczenie? Odwiedź: http://armedlaw.pl/oferta/

Gdzie szukać wsparcia w takich kwestiach? Kto może udzielić nam wartościowych wskazówek?

Jeśli nie mamy pewności, co do tego, czy w naszym przypadku mamy w ogóle szansę na jakiekolwiek odszkodowanie, czy to z prywatnej polisy czy w kwestii zwrotu kosztów rehabilitacji- powinniśmy się poradzić kogoś doświadczonego, kto od razu wskaże nam, jakie kroki możemy podjąć i jakie możliwości możemy wykorzystać. Na rynku dostępne są firmy, które specjalizują się w kwestiach odszkodowań oraz ubezpieczeń, takie przedsiębiorstwa mają więc solidne przygotowanie i rozległą wiedzę, będą więc w stanie od razu udzielić nam stosownej porady. Pamiętajmy bowiem, że zawsze może się nam udać wyegzekwować taką należność lub też zwrot poniesionych kosztów.

Zawsze warto też wziąć pod lupę naszą polisę ubezpieczeniową jeśli tylko taką posiadamy. Jako ubezpieczeni- chociażby od następstw nieszczęśliwych wypadków- możemy liczyć nie tylko na odszkodowanie, ale i na inne benefity, których charakter może być różny w zależności od konkretnego ubezpieczyciela. Im lepiej będziemy się orientować w tym, co nasza polisa zawiera- tym szybciej będziemy w stanie przedstawić odpowiednie wnioski i dokumenty.